چگونه یک آبگرمکن خوب بخریم

به طور کلی سه نوع متدوال آبگرم‌کن گازی، نفتی و برقی در بازار وجود دارد البته در یکی دو سال اخیر نام آبگرم‌کن خورشیدی را هم حتما شنیده‌اید اما تا کنون به صورت انبوه به بازار عرضه نشده تا در مورد کارایی‌اش بتوان نظر درستی داد، اما قطعا از لحاظ صرفه‌جویی انرژی و حفاظت از محیط زیست حرف اول را خواهد زد. در میان سه مدل دیگر آبگرم‌کن‌های گازی طرفداران بیشتری دارند، چون تا جایی که امکان استفاده از گاز باشد، لزومی ندارد شما از نفت استفاده کنید، ضمن اینکه نسبت به نوع برقی مصرف متعادل‌تری دارد

به ظرفیت آبگرمکن توجه کنید

هنگام پرسیدن سوال “آبگرمکن دیواری چی بخرم” حتما ظرفیت آبگرمکن دیواری را در ذهن داشته باشید. یکی از پارامترهای مهم هنگام خرید آبگرمکن، معیار FHR است. این معیار احتمالا بر روی بر چسب راهنمای انرژی محصول درج می‌شود و معرف تعداد گالن‌های آبی است که یک آبگرمکن در هر ساعت می‌تواند تولید کند. بطور کلی آبگرمکن‌های گازی FHR بسیار بالاتری نسبت به آبگرمکن های برقی دارند و این معیار به ظرفیت مخزن، منبع گرما و اندازه شعله آبگرمکن بستگی دارد که توصیه می‌کنیم قبل از خرید آبگرمکن FHR مورد نیاز خانواده خود را در نظر بگیرید.

به فشار آب توجه کنید

اگر فشار آب در محل زندگی شما پایین تر از حد معمول است باید در انتخاب آبگرمکن مناسب بیشتر تحقیق کنید زیرا حتی در آبگرمکن های کم فشار نیز حداقل میزان فشار آب ضروری است چرا که در غیر اینصورت آبگرمکن روشن نمی‌شود. توصیه می‌شود در صورت امکان از آبگرمکن مخزنی ایستاده استفاده کنید.

به نشان استاندارد ملی توجه کنید

نشان استاندارد ملی بر روی آبگرمکن نشانگر دوام و کیفیت دستگاه می باشد . داشتن استاندارد ملی برای تمام دستگاه‌های گازسوز و داشتن برچسب انرژی برای تمام آبگرمکن های دیواری الزامی است . همچنین تایید سازمان های معتبر داخلی و خارجی دیگر ، مانند استاندارد کیفیت اروپا (CE) کیفیت بالای دستگاه را نشان می دهد .

به دوام و کیفیت آبگرمکن توجه کنید

روی تمام آبگرمکن ها نشان استاندارد ملی ثبت شده که نشان دهنده دوام و کیفیت آبگرمکن است. داشتن برچسب انرژی روی تمام آبگرمکن های دیواری لازم است . علاوه بر آن تایید سازمان های معتبر داخلی و خارجی مانند استاندارد کیفیت اروپا نشان دهنده کیفیت بالای دستگاه است.

به میزان مصرف آب‌گرمکن توجه کنید

اگر می خواهید در طول سال هزینه کمتری بابت مصرف گاز بپردازید ، آبگرمکنی انتخاب کنید که با مصرف کمتر گاز ، آب گرم مورد نیاز شما را تامین کند . توجه کنید که میزان مصرف گاز آبگرمکن های دیواری بر روی برچسب انرژی آن مشخص شده است . آبگرمکن های دیواری نسبت به انواع ایستاده گاز کمتری مصرف می کند .در صورتی که شما از گاز کپسولی استفاده می کنید و یا اینکه از آبگرمکن درجایی استفاده می کنید که ممکن است برای مدت چند روز و یا چند هفته از آن استفاده نشود (مثل ویلاها) استفاده از آبگرمکن های جرقه زن بدون شمعک را پیشنهاد می کنیم . در این آبگرمکن ها در زمان باز شدن شیر آب سیستم جرقه زن دستگاه را روشن می کند و بلافاصله آب گرم در اختیار شما خواهد بود .

خدمات پس از فروش آبگرمکن

در زمان خرید باید به خدمات پس از فروش و مدت ضمانت آبگرمکن توجه کنید . باید آبگرمکنی بخرید که به راحتی بتوانید با شرکت سازنده در ارتباط باشید زیرا تمام لوازم خانگی بعد از مدتی به تنظیم و تعمیر نیاز دارند . نصب و تعمیر لوازم خانگی گازسوز چون آبگرمکن کار تخصصی است و باید توسط متخصص و سرویس کار مجاز انجام گیرد .

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا