چگونه یک تصفیه آب خوب بخریم

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی ، امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست زیرا ، آب آشامیدنی لوله کشی شهری این روزها با انواع خاک آلوده و آب های زیر زمینی مخلوط شده و سرشار از املاح مضر است . کلر در آب آشامیدنی که برای میکروب زدایی به آب شهری اضافه میشود باید بعد از میکروب زدایی تصفیه گردند ، وجود کلر در آب آشامیدنی به سفیدی و ریزش مو و همچنین چروک شدن پوست منجر می شود. دیگر املاح مضر در آب آشامیدنی میتوان به آلاینده های آلوده سرطان زایی همچون ، نیترات ها ، نیتریت ها و… اشاره نمود.

دستگاه تصفیه آب مناسب دارای پارامترهای زیادی از جانب خریدار و محصول است چراکه امروزه برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مطمئن باید به برند، عملکرد دستگاه، کیفیت آب خروجی، نوع تصفیه آب (رو سینکی یا زیر سینکی ) و نحوه استفاده خریدار از محصول، کیفیت محصول، دارا بودن استانداردهای مربوطه، ویژگی­‌های منحصربفرد در محصول و … دقت بسیار زیادی کرد همچنین با تحقیق و بدست آوردن اطلاعات فنی از بازار و سایت‌های معتبر می‌توان نسبت به خرید دستگاه تصفیه آب اقدام کرد.

دستگاه های تصفیه آب خانگی به مدل ها و نوع های گوناگونی تقسیم بندی میشوند . مدل هایی نظیر دستگاه تصفیه آب خانگی سرشیری ، تنها با یک فیلتر املاح درشت آب را حذف میکنند ، دیگر مدل تصفیه آب همچون دستگاه تصفیه آب خانگی کلمنی رومیزی ، آب آشامیدنی را تنها به میزان 14 لیتر تمیز میکند و باز هم به استاندارد مطلوب بهترین سختی آب برای آشامیدن نمیرساند . اما بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی که در کامل ترین حالت آب آشامیدنی را تصفیه کند از تکنولوژی و فناوری اسمز معکوس RO بهره میبرد .

برای تشخیص اینکه یک دستگاه تصفیه آب اصل میباشد یا تقلبی چند نکته باید مدنظر قرار بگیرد

حک شدن نام برند

نوشته های برند دستگاه در دستگاههای اورجینال ، به صورت رنگ کوره ای هستند و برچسب نیستند . با ناخن نمیتوانید آنها را جدا کنید . دستگاهای مونتاژی معتبر نیز به صورت حک شده روی شاسی هستند . اگر نوشته های دستگاه فقط یک برچسب است و هیچ حکی هم ندارد.

تعداد مراحل دستگاه

اینکه یک دستگاه دارای چند مرحله است تا حدی میتواند در بخشی از تشخیص اصل بودن به شما کمک کند . دستگاه تصفیه آب از ۵ مرحله شروع و تا ۹ مرحله و حتی بیشتر هم وجود دارد . در نتیجه دستگاهی با مراحل کمتر از ۵ خرید نکنید.

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا