چگونه یک فر خوب بخریم

فر خوب بخریم

فر توکار چیست؟

به دستگاهی گفته می شود که پخت غذا در محیط بسته و دمای یکنواخت در تمامی قسمت ها امکان پذیر است. ساده ترین نوع فر توکار ، فر گازی است که دمای بین 100 تا 250 درجه سانتی گراد را دارند و دارای چند طبقه مجزا می باشند. انتخاب یک فر مناسب می تواند تجربه دلچسبی از آماده سازی غذا را برای کد بانوی منزل به ارمغان بیاورد. بنابراین در هنگام خرید باید با دقت بیشتری این کار انجام شوید .

امروزه با وجود گستردگی انواع فر توکار در مدل و برند های مختلف انتخاب افراد را کمی مشکل کرده است. بنابراین باید هنگام خرید در بازار به نکاتی زیادی توجه کنیم اینکه کالای مورد نظر چه ویژگی و کارایی از نظر ساخت و مرغوب بودن باید داشته باشد .

اساسی ترین سوال در هنگام خرید فر نوع انرژی مصرفی خواهد بود لذا فر ها را با توجه به انرژی مصرفی به چند بخش تقسیم کرده و به معایب مزایای آنها و شایعات و باورهای غلط مربوط به هرکدام می پردازیم.

فر توکار برقی

به فر هایی گفته می شود که تنها از انرژی برق بهره برده و برای پخت اصلی یا همان گرمای اصلی پایین و گرمای تکمیلی که همان گرمای ساطع شده از بالاست فقط نیاز به انرژی برق دارد .فر برقی از یک یا چند المنت حرارتی برای ایجاد گرما و پخت مواد غذایی استفاده می‌کند .در بعضی مدل‌ ها این المنت‌ ها در پایین دستگاه قرار گرفته‌ اند و در بعضی مدل‌ ها هم در بالای دستگاه و هم در پایین آن از این المنت‌ ها استفاده می‌شود .

فر توکار گازی

فر گازی یا به اصطلاح فر تمام گاز به شاخه ای از فرها گفته می شود که برای پخت تنها از انرژی گاز استفاده می کند و فقط برای روشن شدن و یا موتور جوجه گردان نیاز به انرژی برق دارد که با توجه به معایب بسیار و مزایای خیلی کم اصلا توصیه نمی شود.

توزیع حرارت فر

در این مورد باید گفت که توزیع حرارت در فرهای برقی خیلی بهتر از فرهای گازی است .و اگر که شما می خواهید که یک کیک بپزید که درهمه ی قسمت های آن به یک اندازه پف کند پیشنهاد ما به شما فرهای برقی هستند.

خاموش شدن فر

اساسی ترین مشکل فرهای گازی خاموش شدن فر به دلیل بسته بودن فضای فر است به این صورت که وقتی فر شروع به کار می کند و درب آن بسته می شود سیستم گازی داخل فر حین پخت به دلیل نرسیدن اکسیژن مرتب خاموش شده و سبب پایین آمدن کیفیت پخت غذا می شود

پیش گرمایش

فر های گازی نیاز به پیش گرمایش دارد و حتما باید حداقل 10 دقیقه قبل از شروع به پخت فر را روشن کنید تا گرم شود چرا که فرهای گاز سوز با سرعت خیلی کمتر از فر برقی به دمای مورد نظر خواهد رسید.

خرید فر

فر مدل V301 S

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا