چگونه یک هود خوب بخریم

هود خوب بخریم

هود یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه است. این وسیله با مکش انواع گازها و بوها، نه تنها هوای خانه را پاک و قابل استشمام نگه می دارد، بلکه با جلوگیری از رسوب بر روی دیوارها و وسایل آشپزخانه، به طول عمر بیشتر آن ها هم کمک می کند.

در یک دسته بندی کلی، هودهای آشپزخانه را می توان در چهار دسته کلی زیرکابینتی، شومینه ای، مخفی و جزیره ای طبقه بندی نمود. هودهای زیرکابینتی قیمت مناسبی داشته ولی در مقابل، قدرت مکش پایین و صدای بیشتری دارند. هودهای شومینه ای تمامی مزایای هودهای زیرکابینتی را دارا هستند و همچنین در مقایسه با آن ها صدای کمتر، قدرت مکش توسعه یافته تر و نیز ظاهر زیباتر و مدرن تری دارند. شاید به همین دلیل، این مدل ها به یکی از پرفروش ترین ها در بازار تبدیل شده است. اگر دکوراسیون و ظاهر آشپزخانه شما دارای اهمیت فوق العاده ای است، پیشنهاد می کنیم بر روی ویژگی های هودهای توکار تمرکز کنید. البته توجه کنید که قدرت مکش این مدل هود با هودهای شومینه ای تفاوت آنچنانی نداشته ولی ظاهر شیک و زیبای آن ها می تواند در آشپزخانه قابل توجه باشد. در انتها اگر اجاق گاز در مرکز آشپزخانه تان تعبیه شده و پخت و پز کمتری دارید می توانید سراغ هودهای جزیره ای بروید.

نکاتی که در زمان خرید و نصب هود آشپزخانه باید مورد توجه قرار گیرد:

به دنبال هودی بگردید که به طور کامل اجاق گاز شما را پوشش دهد.

طبیعی است که هود قوی تر، کارآمدتر خواهد بود. اگر شما زیاد پخت و پز انجام می‌دهید به خصوص سرخ کردنی های سنگین (پر دود) ، قطعاً باید هودهایی با قدرت بالا را در لیست انتخاب خود قرار دهید. مقدار اندازه گیری قدرت هود از طریق متر مکعب بر ساعت m3/h محاسبه می‌شود. هرچقدر این عدد بیشتر باشد حجم هوای تخلیه شده در ساعت بیشتر خواهد بود

میزان صدا در محدوده 53 تا 63 دسی بل محدوده مناسبی برای صدای هود است.

هودهای آشپزخانه دارای کانال‌هایی هستند که هوا را به بیرون از محیط حرکت می دهند، این کانال‌ها با استفاده از فیلترهای موجود، دود و آلودگی‌های مواد غذایی را از بین می‌برند. هودهایی که دارای مجاری مکش هستند، بسیار مؤثرتر از آنهایی است که مجرای مکش ندارند، اما نصب آنها پیچیده تر بوده و هزینه های بیشتری به گردن شما می اندازد.

بعضی از هودها دارای سنسور حساس به بو و دود هستند، به طوری که هود آشپزخانه به طور خودکار با وجود بو و دود روشن شده و عمل تهویه را انجام می دهد.

جنبه زیبایی در دکوراسیون داخل آشپزخانه برای بسیاری از خانواده های امروزی از اهمیت فراوانی برخوردار است. هودهای آشپزخانه دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی می باشد که می توان برحسب رنگ، سبک و تجهیزات آن، رنگ و طرح هود را مشخص نمود.

هود مناسب با فضای خالی به اندازه کافی زیر آن تهیه کنید.

بعضی از هودها دارای ریموت هستند که شما با ریموت از هر کجای خانه میتوانید آن را روشن ، خاموش و یا دور موتور را کم یا زیاد کنید و همچنین می­توانید لامپ آن را روشن یا خاموش کنید.

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا